Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

12. 06. 2019

Ginkgo biloba - Energie pro naše mozkové závity a srdce

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba zažívá v posledních letech doslova boom. Pro staletími ověřenou tradiční čínskou medicínu reprezentuje Ginkgo biloba rozšířený lék na mnohé neduhy, třeba nemoci srdce a krevní soustavy, choroby našeho mozku, hluchotu či nedoslýchavost. Ginkgo biloba je symbolem dlouhověkosti a tak není divu, že je tento strom v jihovýchodní Asii považován za svatý.

Co je to vlastně Ginkgo biloba?

Ginkgo biloba stromGinkgo biloba neboli česky Jinan dvoulaločný je dvoudomým opadavým stromem, který se na naší planetě vyskytoval už za časů dinosaurů, možná ještě dříve. Je to sice listnáč, ale patří mezi jehličnany. Díky archeologickým poznatkům můžeme s jistotou určit, že již před 300 miliony let bylo Ginkgo biloba součástí našeho světa.

Živoucí fosilie v našem jídelníčku

Díky své dlouhověkosti a schopnosti přežít si tento strom vybudoval značnou pozornost. U nás v Evropě vymizel asi před třemi miliony let, přičemž poté se jeho výsostným územím stala jihovýchodní Asie, především Čína a Japonsko. Dnes se s touto rostlinou a jejími kultivary můžeme setkat opět po celé naší planetě.

Ginkgo biloba je součástí tradičního čínského léčitelství. Tisíce let se využívá při nemocech mozkové a srdeční soustavy, ale také při záchvatech astmatu, při potížích se sluchem nebo zrakem, při posilování našeho imunitního systému a boji s civilizačními nemocemi.

Ginkgo biloba podporuje naši mozkovou činnost, přispívá k dostatečnému prokrvení našeho mozku, ale i dalších částí našeho těla. Díky tomu nejenom, že zabraňuje vzniku pocitu studených nohou a rukou, ale především zdokonaluje schopnost našeho soustředění. Blahodárné účinky na zlepšení naší paměti zaznamenáváme nejenom u čínských léčitelů.

Zázračné flavonoidy s antioxidačními vlastnostmi

Mozek a srdceNěkteré výzkumy zaznamenaly i pozitivní změny při léčbě Alzheimerovy choroby nebo onemocněních spojených s činností našeho mozku. Ginkgo biloba využívají i lidé, kteří trpí chronickým pískáním v uších.

Přestože se Jinan dvoulaločný stal reklamním hitem, jeho blahodárné účinky na naše tělo jsou neoddiskutovatelné. Ginkgo biloba je přirozeným zdrojem flavonoidů, vitamínů, mastných kyselin, minerálů a glykosidů. Flavonoidy jsou látky, které mají silné antioxidační účinky a pomáhají našemu srdečnímu a cévnímu systému. Ginkgo biloba je tak ideálním pomocníkem pro detoxikaci našeho organismu. Budeme-li chtít očistnou kůru znásobit, rozhodně se nám bude hodit spojení Ginkgo biloba a Chlorelly pyrenoidosy, třeba v podobě Chlorella Ginkgo Aktif.

Kromě flavonoidů se nám Jinan dvoulaločný představuje též jako nositel terpenů a organických kyselin. Tato kombinace látek může za to, že Ginkgo biloba přispívá k rozšiřování našich cév, což mimo jiné i zlepšuje průtok naší krve. Díky Ginkgo biloba dochází také k lepšímu využití kyslíku v buňkách, k zachycování volných radikálů v našem organismu a rychlejšímu zásobování krví našich periférií.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Chlorella Ginkgo AktifČistě přírodní doplněk Chlorella Ginkgo Aktif nás doslova nabije svou energií. Díky spolupráci dvou přírodních látek, jež se na naší planetě vyskytovaly už před miliony let, vznikl unikátní produkt plný energie, chlorofylu, betakarotenu, vitamínů a minerálů.

Síla spojení Chlorelly pyrenoidosy a Ginkgo biloba

Chlorella Ginkgo AktifZdvojnásobené zelené zdraví v podobě Chlorelly Ginkgo Aktif je zpracováno tak, aby nedošlo ke znehodnocení účinných látek, a aby všechny živiny zůstaly zachované a našemu tělu přístupné. Chlorella pyrenoidosa je dezintegrovaná, což znamená, že díky narušenému obalu buňky zůstane zachován její vnitřní obsah, avšak tato buňka bude zároveň přístupná k působení trávicích šťáv v lidském organismu. Listy Ginkgo biloba sklízíme v posledních jarních měsících nebo na začátku léta, tedy v době, než dojde ke změnám barvy listů. Takto sklizené listy se suší a drtí, abychom je následně spojily v Chlorellu Ginkgo Aktif.

Vraťme se zpět ke Ginkgo biloba. Přes všechna nová zjištění o tomto prastarém stromu, zůstává Jinan dvoulaločný stále tajemnou rostlinou s neuvěřitelnými účinky, což je i důvodem, proč se mu věnuje stálá vědecká pozornost. Vědci se snaží zjistit, zda se potvrdí pozitivní účinky ve vztahu k hyperaktivitě, autismu nebo schizofrenii.

Potvrzené blahodárné účinky Ginkgo biloba, ale i Chlorelly pyrenoidosy nás nutí k zamyšlení, zda by se současná západní medicína neměla přiučit z historie. Dát šanci živoucím zeleným fosiliím, které se na naší planetě vyskytují miliony let, může příznivě prospět nám všem.

Dejme šanci Chlorelle Ginkgo Aktif a vyzkoušejme osvědčenou sílu přírody!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!