Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
12.08.2021
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
Každý, kdo začne jíst zelené potraviny, se setká s různými změnami a první změna a asi i nejviditelnější, je změna barvy stolice. Je to však v pořádku... číst celé
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
12.05.2021
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
Naším cílem jsou spokojení zákazníci. I Proto si velmi ceníme, když se naši zákazníci podělí o své zkušenosti se zelenými potravinami. Z poslední doby... číst celé
Tongkat Ali a svaly bez posilování
13.03.2021
Tongkat Ali a svaly bez posilování
Karolína je skvělá, nejen že se podělila o zkušenost se zelenými potravinami a anorexií a bulimií, ale také chtěla zkusit Tongkat Ali. Se svou zkušeno... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Ginkgo biloba - Energie pro naše mozkové závity a srdce
12.06.2019

Ginkgo biloba - Energie pro naše mozkové závity a srdce

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba zažívá v posledních letech doslova boom. Pro staletími ověřenou tradiční čínskou medicínu reprezentuje Ginkgo biloba rozšířený lék na mnohé neduhy, třeba nemoci srdce a krevní soustavy, choroby našeho mozku, hluchotu či nedoslýchavost. Ginkgo biloba je symbolem dlouhověkosti a tak není divu, že je tento strom v jihovýchodní Asii považován za svatý.

Co je to vlastně Ginkgo biloba?

Ginkgo biloba stromGinkgo biloba neboli česky Jinan dvoulaločný je dvoudomým opadavým stromem, který se na naší planetě vyskytoval už za časů dinosaurů, možná ještě dříve. Je to sice listnáč, ale patří mezi jehličnany. Díky archeologickým poznatkům můžeme s jistotou určit, že již před 300 miliony let bylo Ginkgo biloba součástí našeho světa.

Živoucí fosilie v našem jídelníčku

Díky své dlouhověkosti a schopnosti přežít si tento strom vybudoval značnou pozornost. U nás v Evropě vymizel asi před třemi miliony let, přičemž poté se jeho výsostným územím stala jihovýchodní Asie, především Čína a Japonsko. Dnes se s touto rostlinou a jejími kultivary můžeme setkat opět po celé naší planetě.

Ginkgo biloba je součástí tradičního čínského léčitelství. Tisíce let se využívá při nemocech mozkové a srdeční soustavy, ale také při záchvatech astmatu, při potížích se sluchem nebo zrakem, při posilování našeho imunitního systému a boji s civilizačními nemocemi.

Ginkgo biloba podporuje naši mozkovou činnost, přispívá k dostatečnému prokrvení našeho mozku, ale i dalších částí našeho těla. Díky tomu nejenom, že zabraňuje vzniku pocitu studených nohou a rukou, ale především zdokonaluje schopnost našeho soustředění. Blahodárné účinky na zlepšení naší paměti zaznamenáváme nejenom u čínských léčitelů.

Zázračné flavonoidy s antioxidačními vlastnostmi

Mozek a srdceNěkteré výzkumy zaznamenaly i pozitivní změny při léčbě Alzheimerovy choroby nebo onemocněních spojených s činností našeho mozku. Ginkgo biloba využívají i lidé, kteří trpí chronickým pískáním v uších.

Přestože se Jinan dvoulaločný stal reklamním hitem, jeho blahodárné účinky na naše tělo jsou neoddiskutovatelné. Ginkgo biloba je přirozeným zdrojem flavonoidů, vitamínů, mastných kyselin, minerálů a glykosidů. Flavonoidy jsou látky, které mají silné antioxidační účinky a pomáhají našemu srdečnímu a cévnímu systému. Ginkgo biloba je tak ideálním pomocníkem pro detoxikaci našeho organismu. Budeme-li chtít očistnou kůru znásobit, rozhodně se nám bude hodit spojení Ginkgo biloba a Chlorelly pyrenoidosy, třeba v podobě Chlorella Ginkgo Aktif.

Kromě flavonoidů se nám Jinan dvoulaločný představuje též jako nositel terpenů a organických kyselin. Tato kombinace látek může za to, že Ginkgo biloba přispívá k rozšiřování našich cév, což mimo jiné i zlepšuje průtok naší krve. Díky Ginkgo biloba dochází také k lepšímu využití kyslíku v buňkách, k zachycování volných radikálů v našem organismu a rychlejšímu zásobování krví našich periférií.

Chlorella Ginkgo AktifČistě přírodní doplněk Chlorella Ginkgo Aktif nás doslova nabije svou energií. Díky spolupráci dvou přírodních látek, jež se na naší planetě vyskytovaly už před miliony let, vznikl unikátní produkt plný energie, chlorofylu, betakarotenu, vitamínů a minerálů.

Síla spojení Chlorelly pyrenoidosy a Ginkgo biloba

Chlorella Ginkgo AktifZdvojnásobené zelené zdraví v podobě Chlorelly Ginkgo Aktif je zpracováno tak, aby nedošlo ke znehodnocení účinných látek, a aby všechny živiny zůstaly zachované a našemu tělu přístupné. Chlorella pyrenoidosa je dezintegrovaná, což znamená, že díky narušenému obalu buňky zůstane zachován její vnitřní obsah, avšak tato buňka bude zároveň přístupná k působení trávicích šťáv v lidském organismu. Listy Ginkgo biloba sklízíme v posledních jarních měsících nebo na začátku léta, tedy v době, než dojde ke změnám barvy listů. Takto sklizené listy se suší a drtí, abychom je následně spojily v Chlorellu Ginkgo Aktif.

Vraťme se zpět ke Ginkgo biloba. Přes všechna nová zjištění o tomto prastarém stromu, zůstává Jinan dvoulaločný stále tajemnou rostlinou s neuvěřitelnými účinky, což je i důvodem, proč se mu věnuje stálá vědecká pozornost. Vědci se snaží zjistit, zda se potvrdí pozitivní účinky ve vztahu k hyperaktivitě, autismu nebo schizofrenii.

Potvrzené blahodárné účinky Ginkgo biloba, ale i Chlorelly pyrenoidosy nás nutí k zamyšlení, zda by se současná západní medicína neměla přiučit z historie. Dát šanci živoucím zeleným fosiliím, které se na naší planetě vyskytují miliony let, může příznivě prospět nám všem.

Dejme šanci Chlorelle Ginkgo Aktif a vyzkoušejme osvědčenou sílu přírody!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz