Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Zajímavosti o zelených potravinách
 3. Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
12.08.2021

Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny

zelená stolice

Často při vašich dotazech zmiňuji, že byste měli poslouchat své tělo. Mnozí z vás nevědí, co si pod tímto pojmem mají představit. Jednou z mnoha informací, které nám tělo sděluje, jsou i zbytky, co z nás odchází pryč.

Každý, kdo začne jíst zelené potraviny, se setká s různými změnami a první změna a asi i nejviditelnější, je změna barvy stolice, tedy lidských exkrementů, výkalů, latinsky/lékařsky faeces.


Slovo stolice se v češtině objevilo z německého slova Stuhl (stolice jako sedadlo).


Pojďme se podívat, proč se barva stolice mění a co je normální při jedení zelených potravin?

Když začínáme s jedením zelených potravin, jako je mladý ječmen, chlorella pyrenoidosa a spirulina, vždy se začne měnit barva stolice z běžné hnědé na zelenou. Běžná barva je díky vylučování žlučových barviv hnědá/okrová/žlutohnědá, pokud žluč do střeva nepřichází je stolice světlá. Za obarvení stolice na zeleno může chlorofyl, který je v zelených potravinách zastoupen ve hojné míře. Intenzita zelené je různá podle dávkování, ale také dle období, jak dlouho zelené potraviny jíme.

Na začátku jedení se barva stolice změní dosti rychle na zelenou až tmavě zelenou a to většinou během několika dnů. Zelená barva stolice znamená, že se naše tělo se zelenými potravinami teprve seznamuje a protože je ještě neumí zpracovat, úplně je vylučuje z těla. V okamžiku, kdy se zelená barva začne ze stolice vytrácet a vrací se zpět ke klasické hnědé, začíná náš organizmus zelené potraviny a tedy i chlorofyl "zpracovávat" a začíná si užívat pozitivních účinků zelených potravin.

Stolice hnědá a zelená ilustrační barvy

Pokud už jsme dostoupali na dávkování, které je patnáctý a další dny (pro mladý ječmen 3x denně jedna lžička, pro chlorellu a spirulinu 16-20 tablet denně) můžeme po dalších cca 14-30 dnech dávkování plynule a postupně zvýšit a to každý dle své chuti. Já sám osobně se pohybuji na celkové denní dávce od cca 50 do cca 100 tablet chlorelly a u ječmene cca 3 lžičky s kopečkem. Velikost dávky záleží na chuti každého, ten který určitý den. Měly by být však pravidelné s nevelkými výkyvy.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Proč mám dávky tak vysoké?

Zelené potraviny jednoduše dělají mému organizmu dobře. V minulosti mé těžké 25 let trvající zažívací obtíže odešly před 13 lety a už se naštěstí nikdy nevrátily. A já chci, aby to tak už zůstalo.

Dokud budeme do těla dodávat chlorofyl, bude stolice vždy nazelenalá. Mohou však nastat okolnosti, kdy je nutno zbystřit. Pokud je stolice černá, obsahuje tmavě červenou krev nebo větší množství hlenu, je velmi vhodné navštívit lékaře. Tělo nám může naznačovat onemocnění jako je ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, popřípadě i další onemocnění.

Velmi důležitým bodem, kromě barvy, je také konzistence stolice. Jednoduše, když nebudeme pít, dostatečně pít, budeme mít zácpu (typ 1 a 2 viz níže).

Ideálně pijme vodu, čaj, minerální vodu, a když už není zbytí, tak i pivo :) Žádné slazené, sycené a energetické nápoje a džusy.


7 typů stolice:

 1. oddělené, tvrdé hrudky (bobky), podobné ořechu
 2. tvar jitrnice s naznačeným hrudkováním
 3. tvar jitrnice s rýhami na povrchu
 4. tvar jitrnice či hada, vyhlazená na povrchu a poddajná
 5. hladké hrudky, jasně oddělené okraje (snadná pasáž)
 6. kypré částečky s členitými okraji, kašovitá stolice
 7. vodnatá, bez pevných kousků, úplně tekutá stolice

Zajímavost pro fanoušky skupiny Mňága & Žďorp. Možná nevíte, že po valašsky je mňága = průjem a žďorp = zácpa.

Nezapomeňte na dostatečný pitný režim, a když se objeví zelená, jste na správné cestě! Na zdraví a pro zdraví!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz